Kusursuz bir cilt için Filtre Makyaj Nasıl Yapılır? İşte Filtre Makyajın Püf Noktaları

2021 Yılının yeni makyaj trendi olacak - Sosyal medya hesabında sık sık fotoğraf paylaşmayı seven insanlar aynı zamanda cildinizin kusursuz olmasını isteyenlere müjde!

Kusursuz bir cilt için Filtre Makyaj Nasıl Yapılır? İşte Filtre Makyajın Püf Noktaları

2021 yılında ilk makyaj trendi olacak filtre makyaj cildi pürüzsüz göstererek, fotoğraf çekerken cildinizi adeta kusursuz gösteriyor. Önümüzdeki günler de tüm kozmetik markalarının konuşacağı filtre makyaj hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar burada!

Sosyal medyanın sayesinde günümüzde birçok kategoride sık sık trendler değişmekte. Her gün yeni eklenen kozmetik dünyasının trendlerine bu kez fotoğraf çekilmeyi sevenler için en güzeli geldi. Hızlı bir şekilde yayılacak trendin adı filtre makyaj! Bu trend ile artık fotoğraf çekilirken filtre kullanmanıza ihtiyaç duymayacaksınız.

Fotoğrafların üstünde dakikalarca oynadıktan sonra elde edilen kusursuz cildin görüntüsünü bu makyajın trendiyle günlük hayatınızda kolay şekilde elde edebileceksiniz.

Esmerlere kahverengi, siyah ya da yeşil gibi koyu renklerin kullanıldığı makyaj iyi gider. Açık tenlilereyse vanilya rengi gibi açık renk makyajları tercih etmelidirler. İnsanlar makyajlarını giysilerine uygun yapmalıdır.

Fakat giysiden ziyade makyajın tene uygun olması daha önemlidir. Kahverengi giysi giyen birisi makyajını yeşil de yapabilir.

Gece makyajı gündüz makyajına göre daha koyu yapılır. Rimeli gündüz 3 kez sürüyorsanız eğer akşam 5 kez sürebilirsiniz.

FİLTRE GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Kusuruz bir cilt makyajı için önemli adım baz kullanılmasından geçer. Filtre makyaja başlamadan önce hemen makyaj bazını yüzünüze güzel bir şekilde sürün. Cildinizdeki gözenekleri gizlediğinize göre sıra fondötende. Fondöten seçimindeyse ince yapılır ama tam kapatan bir fondöten seçmelisiniz.

Yüzünüzü ince gösteren, yüz hatlarınızı belirginleştiren kontür uygulamasını yapın. Gözleriniz ile dikkat çekmek istiyorsanız eğer yoğun renkleri kullanmak yerine ten renginin tonlarında far seçip, odak noktanızı kirpiklerinize doğru yoğunlaştırınız. Uzun, hacimli, tek tek ayrılan bir maskarayla göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Sıra geldi son adıma. Dudak makyajınız için nüde ve mat renk tonlarında seçerseniz eğer hem öz çekim fotoğraflarında doğal durur hem de bakımlı bir duruşunuz olur. Filtre makyaj yapmak işte bu kadar kolay!

İlgili Haberler