Yatarken baş ucunuza limon koymanın şaşırtıcı etkisi kanıtlandı

Limon C vitamini açısından zengin bir besin. Ancak limonun yemekler ve salatalar hariç sağlık açısından da şaşırtıcı bir etkisi ortaya çıktı..

Yatarken baş ucunuza limon koymanın şaşırtıcı etkisi kanıtlandı

Limon yaz kış fark etmeden soframızda bulunan harika bir besin. Onunla ister limonata yapılsın ister dondurma limonun yeri çok başka.

Salatalarımız için de vazgeçilmez olan limonun peki sağlık açısından da faydalı olduğunu duydunuz mu? Evet son dönemde uyumadan önce yatak başına konulan dilimlenmiş limonun sayısız faydasının olduğu bildirildi.

Öyle ki çok sayıda deneyen kişi bunun faydalarından yararlandığını ve doğru olduğunu söylüyor.

Sabah gazetesinde de yer alan bu iddia şimdilerin en popüler konuları arasında. Peki gerçekten limonun ne gibi faydaları olabilir? işte herkesin çok şaşıracağı o bilgiler

GERGİNLİĞİNİZİ ALIR

Stres birçok insanın genel sorunu... Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi durumlar uyumanızı güçleştirir. Komodin üzerindeki limon ise sizi sakinleştirir. Araştırmaya göre; narenciye kokusu kişinin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatıyor.

ODAKLANMANIZI ARTIRIR

Yatmadan önce neden odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz.Ama eğer beyni sürekli meşgul olan ve uykusuzluk sorunu olan bir kişiyseniz psikologlar olumlu şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Odaklanmak için ise limon kokusu birebir...

DAHA İYİ NEFES ALIRSINIZ

Uyumaya çalıştığınızda burnunuz tıkanıyorsa antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.

HAVANIN KALİTESİNİ ARTIRIR

Limon sadece etrafın güzel kokmasını sağlamıyor aynı zamanda havayı arındırıyor. Çok güçlüdür, hatta bir odadan boya kokusunu çabucak çıkarmak için limon kullanabilirsiniz

KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

Limon aroması kan basıncını düşürür. Pek çok insanın kan basıncının yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu anlamak zor olmaz.Damar sertliğini ve sertliğini önleyici etkisi vardır.

Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük şikâyetlerini azaltır.Mikrop öldürücüdür. Besin zehirlenmelerinde ve böcek ısırıklarında yararlıdır. İdrar yollarında görülen enfeksiyonlara karşı etkilidir.Kanı temizler ve kan dolaşımını kolaylaştırır. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.Rahatlatıcı etkisi ile vücuttaki ağrıları hafifletir, ateşi ve tansiyonu düşürür. Cilte oluşan sivilcelere karşı oldukça etkilidir.Mide bulantısını ve baş dönmesini giderir. Limon suyu gargara yapmak için de kullanılır. Plakları temizler, dişleri beyazlatır ve diş minesini güçlendirir. 

(Sabah)