Soğan Hakkında Ortaya Çıkan Son Araştırma Tüm Ezberleri Bozdu

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan soğanla ilgili son bilgiler herkesi şaşırtacak türden oldu..

Soğan Hakkında Ortaya Çıkan Son Araştırma Tüm Ezberleri Bozdu

Soğan yemeklerimizin vazgeçilmezi bir sebze. Ancak soğanın başka kullanım alanları da ortaya çıktı. Öğrendiğinizde çok şaşıracağınız bu bilgiler tüm ezberleri bozacak türden.

Soğan sever biriyseniz bu bilgileri öğrendikten sonra soğandan asla vazgeçemeyeceksiniz. İşte mutlaka bilmeniz gereken o bilgiler.

Yeniçağ'ın Ulusal Post'dan derlediği habere göre: Dünya mutfağında olduğu gibi Türk mutfağının da vazgeçilmezlerinden olan ve doğal antibiyotik olarak bilinen soğan mutfağımızda çok sayıda yemeğin içerisinde kullanılabilmektedir. Örneğin menemen, börek , et yemekleri, çorbalar ve salatalar gibi bir çok şeyde soğan kullanıyoruz.

Başlı başına mutfağımızın demirbaş sebzelerinden olan soğanla ilgili şaşırtıcı bir bilgi daha ortaya çıktı. Son günlerde internette herkesin paylaşmış olduğu bu bilgiler soğanın ne denli faydalı bir sebze olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Birçok kişi soğanın bu mucizelerinden belki de haberdar değil! İşinize yarayacağınızı düşünerek Soğanın şimdiye kadar pekte gün yüzüne çıkmamış 5 mucizesini paylaşmak istiyoruz..

İşte şaşırtıcı soğanın mucizeleri..

1. SİVRİSİNEK ISIRIKLARI
Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. KULAK AĞRISI
Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!

3. SOĞUK ALGINLIĞI
Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. YÜKSEK ATEŞ
Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. KAN ŞEKERİ
Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.