Minik bir temizlik tüyosu Beyaz Ayakkabılarınız Hep Beyaz Kalsın Nasıl Mı

Temizlik tüyolarında bugün - Beyaz ayakkabılarınızı temizleme önerisi

Minik bir temizlik tüyosu Beyaz Ayakkabılarınız Hep Beyaz Kalsın Nasıl Mı

Beyaz spor ayakkabı her dolapta bulunması gereken bir parça bana göre, şık bir elbisenin, kot şortun, rengarenk eteklerin, kısacası aklınıza gelebilecek her şeyin en rahat tamamlayıcısı.

Hal böyle olunca beyaz ayakkabılarınız ayağınızdan çıkmaz oluyor ve rengi gün geçtikte griye dönüyorsa üzülmeyin, yalnız değilsiniz.

Ayakkabılarınızı temizlemek için her marketten bulabileceğiniz süngerlerden temin edin. Süngeri nemlendirip lekeyi hafifçe silin. Eğer leke hafif değilse ovmayı deneyebilirsiniz.

Eğer sünger ayakkabınızı paklamıyorsa kumaş bir torba içerisine ayakkabılarınızı koyup bağladıktan sonra makinede beyazlatıcı deterjanla birlikte yıkayabilirsiniz. Ayakkabılarınızın yanında kumaş da yıkamayı unutmayın çünkü ayakkabınız hasar görebilir.

Sünger temin edemediniz ve ayakkabılarınızı makineye atmak istemiyorsanız bir pamuğa döktüğünüz elma sirkesiyle birlikte özellikle plastik kısımlarını beyazlatabileceğiniz gibi, lekeyi de yok edebilirsiniz.

Ayakkabınızı komple yıkamanız gerektiğini düşünüyor ama makine kullanmak istemiyorsanız şampuan da kullanabilirsiniz. Yumuşak yapısıyla ayakkabınıza zarar vermeyip güzel kokmasına da yardımcı olacaktır. Şampuanı kullanılmayan bir diş fırçasına döküp ayakkabınızı fırçalayabilirsiniz. Sonuç yüzünüzde güller açmasına sebep olacak. Şampuanla çıkmayan lekeler için ise elde yıkama deterjanlarını aynı teknikle kullanabilirsiniz.

Bunca şey yaptınız ve ayakkabınız gene de tertemiz görünmüyor ise belki de sorun bağcıklardadır. Çünkü bağcıklar ayakkabınızdan çok daha hızlı kirlenir ve zor temizlenir. Ayakkabınızı yıkadığınız şekilde bağcıklarınızı da yıkayabilirsiniz, kısa periyotlarla değiştirmeyi de ihmal etmeyin.