İngilizlerden Koronavirüs konusunda tuhaf uyarı! Bunu yapanın yanından kaçın

Koronavirüs Dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken İngiliz hükümet yetkililerinden şaşırtan bir iddia geldi..

İngilizlerden Koronavirüs konusunda tuhaf uyarı! Bunu yapanın yanından kaçın

Yaklaşık 2 yıldır koronavirüs konusunda dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı İngiltere'de şaşırtan bir uyarı yapıldı.

Yeniçağ gazetesi'nin İngiltere merkezli The Telegraph gazetesine dayandırdığı habere göre ilgili gazeteye konuşan İngiliz hükümet yetkilileri, Avustralya'daki bir [tuvalet] hücresinden iki kişi arasında genomik bağlantılı bir izleme bağlantısının kanıtı da dahil olmak üzere, pek çok ülkede korona virüsün insanların çıkardığı gazlardan da bulaşabileceğine dair 'güvenilir görünen bilgiler' edindiklerini belirttiler. 

Konuyla ilgili olarak Başbakan Boris Johnson'ın sözcüsü, konuya ilişkin bir bilgi sahibi olmadıklarını dile getirirken, hükümetin tüm bilimsel kanıtları incelemeye almaya devam ettiğini dile getirdi.. 
 

ŞAŞIRTICI ÖNERİ ‘İÇ ÇAMAŞIRI ETKİLİ BİR KORUNMA YÖNTEMİ’

Öte yandan Hindistan'daki bir üniversitenin Eylül 2020'de yaptığı araştırma, insanların çıkardığı gazın, bakterilerin yayılmasını mümkün kılabilecek mikro partikülleri taşıma eğilimi gösterdiğini kanıtlamıştı. 

Yine Alıntılanan bir Çin kaynaklı araştırmada ise iç çamaşırının hastalıkların insan gazıyla yayılmasını önlemekte etkili bir korunma yöntemi olduğu ifade edilmişti.

Kaynak: Yeniçağ gazetesi