Diriliş Ertuğrul'un ünlü oyuncusundan kötü haber! Sırt ağrısıyla gitti şok oldu

Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi Pusu ve Diriliş Ertuğrul gibi yapımlarda oynayan ünlü oyuncu Ayberk Pekcan, üzücü haberi sosyal medya hesabından verdi. Ünlü oyuncu sırt ağrısıyla doktora gitti ve şok edici gerçeği öğrendi.

Diriliş Ertuğrul'un ünlü oyuncusundan kötü haber! Sırt ağrısıyla gitti şok oldu

Diriliş Ertuğrul'da Artuk Bey rolünü canlandıran 51 yaşındaki Ayberk Pekcan, sırt ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda ünlü oyuncu, kanser olduğunu öğrendi. Kanserin başlangıçta hiçbir belirti vermediğini söyleyen Pekcan, kemoterapiye başladığını da duyurdu. Haberi alan birçok insan acı haber karşısında üzüntüsünü dile getirdi.

2.png

BEN AKCİĞER KANSERİ OLMUŞUM
Karaciğer ve böbrek üstü bezlerine kanser sıçradığını belirten Pekcan, "Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben Akciğer Kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla" dedi.

Ünlü oyuncu Türk sinemasının çok tanıdık simaları arasında geliyor. Kendisi, en ünlü dizilerde rol alarak tanınmış isimlerden birisi. Ayberk Pekcan, Keşanlı Ali Destanı'nda Teke Kazım, Yaprak Dökümü'nde Talat, Kurtlar Vadisi'nde Şemo ve Diriliş Ertuğrul'da Artuk Bey karakterine hayat verdi.