Demlikteki çay posasını israf etmeden kullanabileceğiniz 7 kullanım alanı

Demlikte kalan çayı çöpe atıyorsanız büyük hata yapıyorsunuz! Öyle büyük bir faydası çıktı ki

Demlikteki çay posasını israf etmeden kullanabileceğiniz 7 kullanım alanı

Çay Türk mutfağında vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır. Eğer sizlerde çay içtikten sonra çayın demini çöpe atıyorsanız vazgeçin. İster demlediğiniz çay olsun isterseniz poşet çay sakın onu çöpe atmayın.

Çöpe atılan çayın israfına son vermeniz gerekiyor bir an önce. Çünkü çayın geriye kalan deminin 7 farklı kullanım alanı var.

haberciniz tarafından yayınlanan bir haberde; Çayın pekte bilinmeyen 7 farklı kullanım alanına yer verildi. İşte öğrendiğinizde çok ama çok şaşıracağınız çayın farklı kullanım alanı. Mutlaka sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşın

ÇAY POSASI PEELİNGİ CİLDİNİZİ CANLANDIRACAK
Cildinizin ölü hücrelerden arınmasını istiyorsanız çay posası peelingini uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz daha canlı görünecektir.

CİLT YARALARINA İLAÇ ETKİSİ YAPIYOR
Cilt yaralarının temizlenmesi için çay posası kullanabilirsiniz. Çayı posasını pamuğa basarak yaralarınıza sürerek etki göstermesini sağlayabilirsiniz.

DİŞ ETİNİZE İYİ GELİR
Diş etinizde kanama olursa, çay posası imdadınıza yetişir. Diş etlerinizde ağrı yaşıyorsanız soğuk su ile ıslattığınız çay posasını acıyan yere uygulayabilirsiniz.

GÖZALTI TORBALARINA KARŞI
Gözlerinizin altında torba oluşuyorsa, çay posasını ince bir tüle sararak gözaltınıza 20 dakika uygulayın. Torbalara karşı iyi geldiğini göreceksiniz.

SOĞAN KOKUSUNDAN ARINABİLİRSİNİZ
Ellerinizde soğan kokusu kaldığında nasıl çıkaracağını bilmiyorsanız çay posası imdadınıza yetişiyor. Elinizi demli çayla birlikte posasını da sürterek yıkayın. Kokudan kurtulacaksınız.

SAÇLARA BİRE BİR
Saçınızı boyattıktan sonra doğal renge dönememek en büyük şikayetlerden birisidir. İşte böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız 3 poşet çayı suda demleyin. Çaya 1 yemek kaşığı biberiye ile adaçayı atıp karıştırın. 1 gün bekletin. Ardından karışımı saçınıza uygulayın havluya sarın. Saçlarınızın ne kadar iyi etkilendiğini göreceksiniz.

BUZDOLABININ KOKUSUNU YOK EDEBİLİRSİNİZ
Demlikte kalan çay posasını kurutun. Ardından bir kabın içine koyup buzdolabına kaldırın. Kötü kokuyu tamamen yok edeceksiniz.

Kaynak: HABERCİNİZ