Cevizi suda bekletip tüketmenin şaşırtıcı faydası!

Beyne faydalı besinlerden biri olarak gösterilen ceviz hakkında bilinmeyen bir gerçek..

Cevizi suda bekletip tüketmenin şaşırtıcı faydası!

Böreklerimizin ve keklerimizin hatta son zamanda pastalarımızın da vazgeçilmezi olan ceviz hakkında bugüne dek kimsenin bilmediği bir bilgi ortaya çıktı.

Günümüzün en faydalı yiyeceklerinden biri olarak gösterilen ceviz genellikle tok tutması nedeniyle tercih ediliyor. Özellikle diyet yapanlar mutlaka listesinde cevize yer veriyor.

Fakat cevizle yapılan bir kürün sayısız faydası ortaya çıktı.

Sabah'da yer alan habere göre: Cevizi bir gece suda bekletip sonrasında da suyunu içmek büyük faydalar sağlıyor.

Peki cevizi geceden suda bekletirsek ne gibi faydaları bulunuyor?

Adet dönemi düzensiz olan ve sancılı geçen kadınların, bu dönemi daha rahat geçirmesini sağlar.

Emziren kadınlar ya da hamileler için de ceviz suyu önerilir. Hamilelik döneminde fazla kilo alımına engeldir. Buna ek olarak, emziren annelerde ceviz suyundaki vitaminler süt yoluyla bebeğe de geçer. Bu dönemde bebek için gerekli olan vitaminler doğal yolla alınmış olur.

İçeriğindeki vitaminler ile beyindeki fonksiyonları güçlendirir. Böylece ileride Alzheimer gibi beyin rahatsızlıklarına yakalanma riskini düşürür.

Ceviz suyu, kilo vermeye yardımcıdır. İçerdiği protein özleriyle vücudun yağ yakmasını hızlandırır ve böylece özellikle istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimine etki eder. Metabolizmayı da hızlandırdığı için, kilo vermeye çalışanların her gün aç karnına bir bardak ceviz suyu içmesi önerilir. Bazı diyet programlarında, ara öğünlerde tüketilebilecek bir içecektir.

Görüldüğü gibi ceviz suyunun sayısız faydası bulunuyor! Neden sizlerde ceviz suyunun faydalarını arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz?