CHP erken seçim için düğmeye bastı! Ve Kritik Gelişmeyi Milliyet Duyurdu

Erken seçimin gündemden düşmediği Türkiye'de kritik gelişmeler yaşanıyor. CHP erken seçime hazırlık için flaş bir adım attı.

CHP erken seçim için düğmeye bastı! Ve Kritik Gelişmeyi Milliyet Duyurdu

CHP Olası bir erken seçime kendisini hazırlamak için harekete geçti. Bu kapsamda Genel merkezin talimatı doğrultusunda eğitimlere başlandı.

CHP parti okulunda gerçekleşecek olan eğitimle ilgili bilgileri ise Milliyet gazetesi duyurdu. Milliyet'de yayınlanan haber bir anda ülke gündemine düşerken CHP'nin olası bir erken seçime hazırlanmak için bu yönteme başvurduğu konuşuluyor

İşte CHP'nin alarma geçtiğini belirten o habere ilişkin ayrıntılar...

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir'in aktardığına göre, çalışmaya ilişkin soruları yanıtlayan CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, neredeyse 30 bin kişilik bir gruba eğitim verildiğini belirterek, “CHP’de seçilmiş olan yöneticiler, icra kurulları düzeyinde yönetici eğitimlerimiz bu hafta bitiyor” dedi. Yapılan eğitimlere ilişkin de Atıcı, “Bu eğitimlerde en önemli konulardan bir tanesi toplantı yönetimi, toplantıları nasıl verimli hale getirecekler. İkincisi siyasal iletişim, siyasal iletişimi nasıl yapacaklar.

Üçüncüsü sosyal medya kullanımı, etkinliklerini sosyal medya üzerinden nasıl aktarabilecekleri önemli. Yönetim kurullarını nasıl çalıştıracaklar. Disiplin kurulları nasıl çalışıyor, onları anlatıyoruz. Lider yöneticilik ne demektir, onu anlatmaya çalışıyoruz. Yönetici ile lider yönetici arasındaki farkları anlatıyoruz. Her bir il ve ilçe başkanı ya da yöneticisini kendi görev alanında bir lider yönetici yapacak ipuçlarını onlara veriyoruz” ifadesini kullandı.

Bütün çalışmaların “erken seçime yönelik olduğuna” ifade eden Atıcı, şunları kaydetti:

“Şu anda bu kadar yoğun çalışmamızın tek nedeni, bütün çalışmalar erken seçime yönelik olarak organize ediliyor. 2021’de bir erken seçim beklemiyoruz hem pandemi dolayısıyla hem de siyasi okumalarımız erken seçim olmayacağını bize gösteriyor. Fakat hükümetin attığı her adım, erken seçime doğru hızla gittiğimizi gösteriyor.

Nedir bu adımlar, örneğin İstanbul Sözleşmesi’nden çekinilmesi. 104 amiralin bildirisine inanılmaz tepki gösterildi. Montrö’yü tartışmaya açtılar. Biz bütün bunları okuyarak Parti Okulu olarak da bütün modüllerimizi yeniledik.

Hepsini tekrardan masaya yatırdık. Sandık güvenliğinden tutun sokak örgütlenmesine kadar, yönetici eğitiminden tutun Meclis üyesi eğitimlerine kadar hepsini büyük bir titizlikle uyguluyor ve erken seçime hazırlanıyoruz. Partinin diğer kolları da aynı şekilde çalışıyorlar. Bütün çalışmalarımız bir erken seçime yönelik.”

KAYNAK : MİLLİYET