Yalı Çapkını oyuncusuna linç girişimi! Menajeri öyle sözler söyledi ki...

Star TV ekranında yayınlanan, başrollerini Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir'in paylaştığı OMG Pictures imzalı Yalı Çapkını dizisinin Pelin'i sosyal medyada linç edilmeye devam ediyor. Ancak menajeri bu duruma el attı ve sosyal medyadan uzun bir açıklama yaptı.

Yalı Çapkını oyuncusuna linç girişimi! Menajeri öyle sözler söyledi ki...

Cuma ekrana gelen Yalı Çapkını dizisinin Pelin karakteri seyircilerin büyük bir bölümü tarafından istenmiyor ve hedef alınıyor.

Yalı Çapkını'nda son dönem en çok konuşulan şeylerden biri dizinin Pelin'i Buçe Buse Kahraman'ın dizinin senaryosunu değiştirdiği iddiasıydı.

Dizide Ferit'in eski sevgilisini oynayan Kahraman, Pelin karakteriyle sürekli Ferit ve Seyran'ın arasına girmesiyle dizinin izleyicilerinden yoğun tepki alıyor ve seyirciler onun diziden çıkarılmasını istiyor.

Sosyal medyada yoğun miktarda linç edilen Kahraman'ın menajeri konuyla alakalı sert bir açıklama yayınladı.

140120231432252205791.webp

Buçe Buse Kahraman'ın menajeri Cem Tatlıtuğ tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli oyuncumuz Buçe Buse Kahraman’la ilgili uzun zamandan beri süregelen karalama ve linç kampanyasıyla alakalı ilk defa bir açıklama yapma gereği hissediyorum.

Linç edilmeye çalışılan oyuncu “sadece kendisine verilen senaryoyu en iyi şekilde oynamaya çalışan” gencecik bir kadın… Linç etmeye çalışan kişilerin, öncelikle Buçe Buse Kahraman’ın İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olduğunu biliyorlar mı? Çok geriye gitmeyeceğim, bir önceki kadrosunda bulunduğu dizinin ne olduğunu biliyorlar mı?

O yapımda hangi yönetmenlerle çalıştığını biliyorlar mı? Madem ben menajeri Cem Tatlıtuğ olarak ahbap-çavuş ilişkileriyle onu işe verebiliyorsam demek ki bir önceki işimiz olan Ben Gri ve Türkiye’nin en iyi beş yönetmeni arasında gösterilen Taylan Biraderler’in dünyaca ünlü dijital bir platformda çekilen kaliteli ve güzel bir iş olarak belirtilen “Ben Gri”ye de oyuncumuz ahbap-çavuş ilişkisiyle mi aldılar?

Bu yapılanlar, ülkenin yetiştirmiş olduğu saygın, kaliteli ve düzgün işini icra eden bir yönetmen ekibine de hakaret sayılmaz mı?

Yine aynı şirketin daha sonra Star TV’de yayınladığı Yalı Çapkını oyuncu kadrosu belirlenirken; cast yapan, çalışan, emek harcayan yönetmen ve reji ekibi de aynı hakarete maruz kalmıyorlar mı?

Bugüne kadar Twitter, Instagram gibi sosyal platformlardaki çirkin linçlere çok fazla kafa yormamaya, üzülmemeye çalıştık. İnsan haklarına aykırı, bolca suç içeriği taşıyan binlerce mesajı yazanların 18 yaşından küçük olduklarını var saymıştık. Ancak gördük ki durum çok vahim… Kendisini Yalı Çapkını fanı olarak tanıtan yaşları 40 yaş ve 40 yaş üstü olanlar da bu çirkinliğin içinde…

Ancak bundan sonra sürekli ‘’metres!’’ yakıştırmasının yapılması, ''torpilli” gibi çirkin ifadelerin kullanılmasını kendisine yakıştıran, seyirci olmaktan çıkıp insanlığını kaybedenlere karşı her türlü hukuki savaşı vereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

Kaynak: halktv.com.tr