Star TV’nin Beğenilen Dizisinin Yayın Günü Değişti, Reytinglerde Adeta Çöktü!

Star TV’nin cuma akşamı yayınlanan dizisi Akrep’in yayın günü perşembeye çekildi.

Star TV’nin Beğenilen Dizisinin Yayın Günü Değişti, Reytinglerde Adeta Çöktü!

 Yeni başlayacak olan Seni Çok Bekledim dizisinin yayın gününün cuma olarak belirlenmesi ile Akrep dizisinin yayın günü kanal yönetimi tarafından perşembe olarak değiştirilmesi uygun görüldü.  Bu hamle ile kemik izleyici kitlesinde kayıplar yaşadığı reytinglerde belli oldu. Aynı gün yayınlanan güçlü dizilerle reyting yarışına girememesi, erken final olur mu sorularını akıllara getiriyor.

Perşembe akşamı yayınlanan 13. bölümü ile reyting oranlarında total ve AB kategorilerinde ikili reytinglere kadar geriledi. Daha önce yayınlanan bölümlerinde ortalama bir reyting elde ediyordu.

Kadrosunda Demet Akbağ ve Evrim Alasya gibi güçlü isimleri bir araya getirmesi ve dram yüklü konusuna rağmen ömrünün çok uzun olamayacağının sinyalleri vermeye başlamış oldu.

Star TV ne kadar yayın hayatına devam etmesini istese de Sol Yanım dizisi gibi erken final yapması olası duruyor. Sol Yanım dizisinde de kanal yönetimi tarafından günü değişmiş ve reytinglerde yaşanan düşüşler neticesinde 12. bölüm ile ekranlara veda etmişti.

Perşembe akşamı yayınlanan güçlü diziler arasında kendine yer bulamazsa finale doğru yaklaştığı düşünülüyor. Düşük reytinglerin eski oranlara getirilebilmesi için ne gibi değişikliklere gidecekleri merak konusu olur iken reytingler yükselmez ise kanal yönetimi nasıl bir karar verebileceği az çok kestirilebiliyor. Önümüzdeki günlerde dizinin akıbeti belli olacaktır.