Sözde Sansür iddialarına Fatih Altaylı'dan Açıklama geldi

CHP medyası gün boyu haber yapmıştı! Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk’ün yazısına sansür uyguladığı haberlerine ilişkin olarak dikkat çeken açıklamada bulundu.

Sözde Sansür iddialarına Fatih Altaylı'dan Açıklama geldi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı sansür iddiasıyla gündeme geldi! Fatih Altaylı konu hakkında açıklamalarda bulundu. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı Söz konusu yazısının Gara’da öldürülen 13 kişinin ‘sivil’ olduğu bilgisiyle kurgulandığını ancak daha sonra öldürülenlerin polis, asker ve istihbarat görevlisi olduğunu öğrendiğini ifade ederek şunları söyledi : , “Tamamen kendi arzum ve isteğimle yazımı geri çektim. Ve bu konuda gerçekler tam olarak ortaya çıkıncaya kadar yazı yazmama kararı da aldım” 


 Ayrıca Fatih Altaylı Kaldırılmasını istediği yazısı için, “Yurttaşlarımızın kamu görevlisi olması, yapılan kalleşçe katliamdaki şerefsizliği, kalleşliği hafifletmiyordu ama yazı yanlış bilgi içerir hale geliyordu. Zaten okurlardan da ‘Sivil demişsin ama sivil değiller’ gibi eleştiriler de gelmeye başlamıştı” diyerek açıklamasının devamında şunları dile getirdi: 

“Bunun üzerine ben de Habertürk yönetiminden yazımı kaldırmalarını rica ettim. Her ne kadar resmi açıklamaya dayanmış olsa da hatalı bir bilginin kalıcı olmasını istemedim doğrusu. Habertürk yönetimi bunun yanlış anlaşılabileceği konusunda beni uyardı ise de, ben yazar olarak hakkımı kullanmak istedim.”

Gün boyu Fatih Altaylı'nın yazısı hakkında sansür uygulandı haberleri Muhalif basının sayfalarını süslemekteydi. Fatih Altaylı ise gerçeği bizzat kendisi açıkladı