Sözcü'den İsmail Saymaz'a yalanlama

Sözcü gazetesi İsmail Saymaz'ın iddialarını yalanladı

Sözcü'den İsmail Saymaz'a yalanlama

Sözcü ve Korkusuz gazeteleri, ekonomik sebepleri gerekçe göstererek birçok yazar ve editörle yollarını ayırdı haberi yapılmıştı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ve Korkusuz gazetelerindeki tenkisatı Twitter hesabından duyurdu. Saymaz'ın paylaşımı şöyle:


“Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor.”

SÖZCÜ İDDİALARA AÇIKLAMA YAPTI

40 gazetecinin çıkarıldığı şeklindeki iddialar yalandır. Bugün, Halk TV, Tele-1 ve bazı sosyal medya hesaplarında kasıtlı olarak, gerçeğe aykırı şekilde böyle haberler yapılmıştır. Sözcü gazetesi bugün üç yazarla, Korkusuz gazetesi de iki yazarla yollarını ayırmıştır. Onun dışında, Sözcü’den bugün başka kimse çıkarılmamıştır. 5 yazar ile yolların ayrılması, 450 kişinin çalıştığı Sözcü grupta olağan dışı bir durum değildir. Sözcü’den 40 kişinin çıkarıldığı haberleri gerçek dışı olup, karalama amaçlı bu haberlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Yerelingundemi.com