Netflix'in en iyi açılış yapan dizisi Dahmer oldu

Bir seri katilinin hikayesini anlatan Dahmer dizisi son yılların en çok izlenen ve ilgi gören dizileri arasına girmeyi başardı. Türkiye'de de milyonlarca kişi tarafından izlenen Dahmer kısa sürede dünya rekorunu kırdı.

Netflix'in en iyi açılış yapan dizisi Dahmer oldu

Dijital yayın platformu Netflix, 19-25 Eylül haftasının izlenme sayılarını açıkladı. 21 Eylül'de yayına giren Ryan Murphy imzalı "Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” isimli mini dizi, yayına girdiği ilk beş günde 196,2 milyon saat izlenmeye ulaşarak Netflix'in Dili İngilizce Diziler listesinde ilk sırada yer aldı.

Başrolünde Evan Peters'ın yer aldığı mini dizi, Netflix'in geleneksel prömiyer günü olan Cuma günü değil, 21 Eylül Çarşamba günü yayınlanmıştı. Evan Peters, Niecy Nash, Richard Jenkins, Penelope Ann Miller, Shaun J. Brown ve Colin Ford gibi isimlerin rol aldığı "Dahmer", Amerika'nın en tanınmış seri katillerinden Jeffrey Dahmer'in hikâyesini çoğunlukla kurbanların bakış açısından anlatıyor.

Netflix'in geçen haftaki 2 numaralı dizisi, listelerde ikinci haftasında 60.97 milyon saat izlenen “Fate: The Winx Saga”nın ikinci sezonu oldu. “Cobra Kai” beşinci sezon, üçüncü haftasında 38.12 milyon saat izlenerek üçüncü oldu.

Kaynak: Duvar.com.tr