Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Çalışıyor Olabilir

Spot: Yayınlanan son haberlere göre dünyaca ünlü video yayın platformu Netflix, oyun sektörüne girmeye çalışıyor olabilir. Detaylar haberimizde.

Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Çalışıyor Olabilir

Video yayın platformu dendiğinde akla ilk gelen isim olan Netflix, 208 milyon aboneyle hâlâ tahtını korumaya devam ediyor. Hemen ardından gelen Amazon Prime Video onu 175 milyon kullanıcıyla takip etmekte. Son zamanlarda açılan ve ülkemizde de yayına girmeye hazırlanan Disney+ onu 103.6 milyon kullanıcıyla takip ediyor.

The Information’da yayınlanan son raporlara göre Netflix, oyun dünyasına girmeye hazırlanıyor. Netflix’in verdiği son iş ilanlarına bakılacak olursa şirket, oyun sektöründe deneyimli bazı yöneticileri işe almak istiyor. Henüz Netflix tarafından bir açıklama gelmese de raporda oyun dünyasının önemli isimleriyle iletişim halinde oldukları söylenmiş.

Netflix’in ne gibi planları olduğu bilinmiyor. Firma bundan önce Dark Tactics ve Stranger Things gibi oyunlara imza atmıştı ama bu yapımların her ikisi de oyuncular tarafından pek sevilmemişti. Oyun konusunda kendilerini ne kadar geliştireceklerini ancak zaman gösterecek.

Peki siz Netflix oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Dark Tactics ve Stranger Things oyunlarını hiç oynadınız mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.