Ada Masalı yine gözleri üzerine çekti.

Star Tv ekranlarında yayınlanan Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz'un başrollerini paylaştığı dizi Ada Masalı yine çok konuşuldu.

Ada Masalı yine gözleri üzerine çekti.

Bu hafta 3. bölümü yayınlanan dizimizde inanılmaz gelişmeler oldu. Hakan'ın 2. bölümün sonunda Haziran'ı görmesi acaba ne tepki vereceği konusunda bir hafta boyunca bizi çok germişti. 3. bölümün başında ise; Hakan'ın olayları çözebilmek adına Haziran'ı tanımıyormuş gibi yapmasını izledik. Devamında Poyraz'a sana anlatmak istediklerim var diyerek alıp giden Hakan, Haziran'ın kötülük ağacına yeni bir dal daha eklemesine neden oldu. Nişan organizasyonu için süren hazırlıklar, İdil'in kötü planları ve masum kız numaraları daha bir çok izlediğimiz detaydı.

Kostümler, çekim yapılan yerler, verilen mesajlar o kadar ince ki bu dizi izlenmeden nasıl durulabilir hiç bilmiyorum. Ama en iyisi seçilen oyuncular, İdil karateriyle Beril Pozam yine tüm beğenileri üstüne çekiyor. Bu nasıl bir yetenek böyle. Sadece İdil karakteri için bahsetmek yanlış olur tüm dizi oyuncuları son derece özenli seçilmiş, çok yetenekli bir kadro. Kostümler, kullanılan aksesuarlar, ince bir zevkin ürünleri..  Bu bölümde verilen mesajlarda çok inceydi.

Örneğin Poyraz ve Haziran çiçek ararken dağın yamacından bakıp nesli tükenmekte olan çiçekleri görürler, Haziran bu çiçekleri mi toplayağız diye sorar. Poyraz ise hayır, onlar nesli tükenmekte olan çiçekler diye cevap verir. Haziran gidip bakmak ister ancak Poyraz'ın tek bir şartı vardır. Koparmayacağına söz verirsen belki der. Söz verse de Haziran, Poyraz belki dediğini söyler. Bu son derece anlamlı mesajdan dolayı senarist ayrıca tebrik ederiz. Suların durulmayacağı, olayların son bulmayacağı Ada Masalı olaylı da olsa Eylül ve Adar'ın nişan törenini gerçekleştirmeyi başarır.

Ada'ya davetli olarak çok fazla turist gelmiştir ve gelmeye de devam edecektir. Ancak Haziran davetlilerden birinden babasından kalan evin annesi tarafından satılığa çıkarıldığını öğrenir ve kahrolur. Hemen annesini arar ve ekonomik sorunlar için çözüm bulacağını söyler. Telefnu kapatınca ağlamaya başlar tabii ki onun yaralarını sarmak için de Poyraz hemen desteğe gelir. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak. Her şey yoluna girip ev kurtarılacak mı yoksa ev elden gitti gider mi? Hep birlikte bekleyip, göreceğiz.