WhatsApp’a gelen son özellik herkesi çok şaşırttı! Ses dalgaları

WhatsApp’a gelen son özellik çok sayıda mobil uygulama kullanıcısını şaşırttı..

WhatsApp’a gelen son özellik herkesi çok şaşırttı! Ses dalgaları

WhatsApp son dönemde yeni özellikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Son özellik ise bir çok kullanıcıyı şaşırttı. Şimdilik test aşamasında olan özelliğin ileriki dönemde kalıcı hale gelmesi bekleniyor.

Ses dalgaları özelliğiyle ilgili ayrıntılar ve nasıl kullanılacağına ilişkin bilgiler de yer aldı. Türkiye'nin en büyük teknoloji sitelerinden olan shiftdelete.net'de yer alan habere göre yeni özellikle ilgili ayrıntılar şu şekilde oldu..

WhatsApp beta sürümüne “ses dalgaları” eklendi


WhatsApp, Android ve iOS için aynı sürüm numaralarına sahip değil. İki platform arasındaki özellikler pek farklı olmasa da beta sürecinde farklı versiyon numaralarının olduğunu görüyoruz. Yine de iki platformda yayımlanan yeni sürümler tek bir özelliği getiriyor: ses dalgaları. Karşınızdaki kişiye sesli mesaj gönderirken artık mesajın dalga boylarını da gönderebileceksiniz. Özellik tıpkı Instagram’daki gibi çalışıyor ve tasarım hiç farklı değil.

WhatsApp’taki sesli mesajlara ses dalgaları; Android için 2.21.18.3 sürümüyle ve iOS için 2.21.170.15 sürümüyle eklendi. İki platform arasındaki sürüm numaraları farklı olsa da neticede eklenen özellik aynı.

Nasıl kullanılır?


Öncelikle bir WhatsApp beta kullanıcısı olmalısınız. Ses dalgaları özelliği henüz WhatsApp’ın vanilla sürümüne ulaşmadı. WhatsApp Beta’ya kayıt olabilmek için Google Play Store ya da App Store üzerinden WhatsApp’ın uygulama sayfasına gitmelisiniz. Eğer beta programı için boş yer varsa uygulamanın sayfasında katılmanız için yönlendirme göreceksiniz.

Beta programına kayıt olmanızın ardından uygulama güncellenir. Güncellenen WhatsApp uygulamasındaki ses kayıtlarında ses dalgalarının olduğunu göreceksiniz.