İktidarı eleştirdiği için işine son verilmişti! Serbay Şenkal'dan siyasi rejime sert sözler

Galatasaray TV, spiker Serbay Şenkal'ın sosyal medya hesaplarındaki 'siyasi' paylaşımlarını neden göstererek işine son verdi. İşine son verilmesine ilişkin açıklama yapan Şenkal, 'hakkımı helal etmiyorum' ifadelerini kullandı.

İktidarı eleştirdiği için işine son verilmişti! Serbay Şenkal'dan siyasi rejime sert sözler

Galatasaray TV, spiker Serbay’ın işine son verdi. Şenkal işten ayrıldıktan sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘sosyal medyada yaptığı paylaşımlarım gerekçe gösterildi’ dedi.

İktidarı eleştiren Şenkal, ”Benim gibi belki yüzlerce kişi siyasi iktidarın görev yaptığı dönemde ekmeklerinden edildi. Kulüpten fesih bildirimi tebliğ edildi. Net bir şekilde, ‘sosyal medyada yaptığını siyasi paylaşımlardan dolayı iş akdiniz feshedildiğine’ dair bir belge. Hiçbir kelamım Galatasaray’a, Dursun Özbek’e ve yönetimine değildir. Söylemlerim siyasi erke, hükümete, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a. Sizden korkmuyorum. Benim ekmeğime, işime son verdiniz” ifadelerini kullandı.

Şenkal devamında ise şunları söyledi:

“İşten kovulduğum için bu benim ileride gurur madalyasıdır. İleride çocuklarıma anlatacağım büyük bir gurur hikayesidir. Göğsüm kabararak, vicdansız bir düzen vardı, ben böyle bir dönemde sinmedim diyeceğim”

Kaynak: medyafaresi.com