Fehmi Koru'ya göre AKP'nin dolar karşısında uygulayacağı son taktik

Gazeteci Fehmi Koru, son yazısında AK Parti'nin dolar karşısındaki çaresizliğini açıkladı. AK Partililere "şakacı" diyen Koru, "Bu yaz turist sayısını artırmaktan başka çare yok." açıklamasında bulundu

Fehmi Koru'ya göre AKP'nin dolar karşısında uygulayacağı son taktik

Fehmi Koru eleştiri dolu yazılarına devam ediyor. Fehmi Koru'nun son yazısını Milli Gazete derleyerek manşete taşıdı

Fehmi Koru iktidar cephesinde rahatsızlık yaratacak bir köşe yazısı yazdı. Fehmikoru.com'daki yazısından bazı ilgili bölümler.

Gazeteci Fehmi Koru bugünkü yazısında MetroPoll araştırmanın geçen ay yaptığı “mevcut ekonomik sorunlardan en çok kim sorumlu” anketini hatırlattı. Ankete, “Dış güçler” (%23.8) ve “Muhalefet” (%7.5) cevabını verenlerin olduğunu belirten Koru, en çok “İktidar sorumlu” (%62.5) denildiğini belirtti.

"Ben “Dış güçler” ve “Muhalefet” diyenleri ‘şakacı insanlar’ olarak görüyorum." diyen Fehmi Koru şu ifadeleri kullandı:

"En şakacı grup oyunu AK Parti’ye vereceğini söyleyenler: (‘Dış güçler’: %49.3 ve ‘Muhalefet’: 16.5)… Ancak en dikkat çeken nokta iktidar cephesini oluşturan AK Parti (%25.8) ve MHP (29.5) seçmenleri içerisinden “Sorumlu olan iktidar” diyenlerin oranı.

Merkez Bankası başkanı veya Hazine bakanı yurtdışında kazandıkları gelirlerinin yarıya yakınını bozdurma yükümlülüğünü zaten yerine getirmekte olan şirketlerin yöneticilerine “Ne olur, yabancı para kazançlarınızın geri kalanını da bozdurun” diye başvuracak değil ya; ülkenin yabancı paraya ihtiyacı var ve bu yaz turist sayısını artırmaktan başka çare yok."