Bankaların üye iş yerlerinin risk kontrolüne kesin çözüm geldi

Bankalar için artık üye işyerlerinin risk kontrolü Payten’in sunmaya başladığı PCI Checklist’in çözümü ile çok daha hızlı ve güvenli.

Bankaların üye iş yerlerinin risk kontrolüne kesin çözüm geldi

Payten Türkiye, PCI Checklist işbirliği ile bankalara ve finans kuruluşlarına işyeri güvenlik çözümleri sunmaya başladığını duyurdu. Bankalara ve üye işyerlerine ödeme altyapıları sunan Payten, PCI Checklist tarafından geliştirilen Finansal Teknoloji Güvenlik Hızlandırıcısı (FGH) ürününü Türkiye, Azerbaycan ve Makedonya dahil 8 ülkede bankalara ve ödeme kuruluşlarına sunmaya başlıyor. 

Bankalar ve ödeme kuruluşlarının diğer firmalara göre önemli ölçüde daha büyük siber riskleri bulunuyor. Kontrol edilmeyen tek bir üye işyeri bu şirketlere büyük zarar verebilmekte. Payten müşterileri artık üçüncü parti veri ihlallerinin risklerini ölçerek, yöneterek ve azaltarak istenmeyen sonuçları daha hızlı engelleyebilecek.

Payten Hakkında

2800 çalışanı ve 23 ülkedeki operasyonu ile Avrupa’nın en büyük bilişim firması olan Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup şirketi olan Payten, finans sektörü başta olmak üzere tüm şirketler için kartlı ve kartsız işlemleri destekleyen kapsamlı ödeme sektörü çözümleri sunar. 

Payten; bünyesinde bulunan Nestpay, Merchant Safe Unipay, Paratika ve Mobven markaları ile e-ticaret, mobil ödeme, ödeme işleme ve POS hizmetlerini dış kaynak, ekipman, bakım ve destek dahil olarak uzman ekibi ile uçtan uca sağlar.

Türkiye’nin ilk online ödeme sağlayıcısı olan Payten,  22 yıllık yerel tecrübesi ve Asseco Group global desteği ile farklı platformlar ve sektörler için bütünsel bir yaklaşım ile hizmetler sunmaktadır. 


PCI Checklist Hakkında

PCI Checklist, banka ve ödeme kuruluşlarının üye işyeri siber güvenliğinin değerlendirilmesi ve e-ticaret firmalarının kendi website güvenliklerini değerlendirmeleri konularında yenilikçi çözümler getirmek ve PCI-DSS’nin Türkiye ve dünyadaki uygulamalarını iyileştirmek için 2019 yılının Nisan ayında kuruldu.


Bazıları Global 100’de yer alan ödeme sistemi sağlayıcıları ve bankalarla birlikte çalışan PCI Checklist,  sürekli büyüyen müşteri portföyü ve deneyimli ekibi ile, şirketlerin güvenlik risklerini değerlendirme ve önceliklendirme yöntemlerini değiştiriyor.